Sat May 25

Womens CL final S.Mames, BilbaoBarcelona - Lyon 1700


African.CL.Final - 2

Al.Ahly - ES.Tunis (0-0) 1800


Asian.CL Final - 2   

Al.Ain - Yokohama  (1-2)     1700


Scottish.Cup - final

Celtic - Rangers Hampden 1500


SJFA.Midlands.Lge - 1230

Downfield - Violet


SJFA.North.Premier -

St.Ninian - Stonehaven 1400


SJFA.North.P-offs - 1400

East.End - Deveronside

Lossie.Un - Longside


Shetland.Manson.Cup- Final 1500

Whalsay - Whitedale Gilbertson


LEAFA.Logan.Cup- Final 1330

Clermiston - Tollcross.Th Albyn.park



Sun May 26

UEFA.u17.Finals - 3 Cyprus

Ukraine - Cyprus      A.Larnaca 1930

Czechia - Serbia      E.Larnaca 1930

Austria - Denmark    Paralimni  1700

Wales - Croatia           Dasaki  1700


Scottish.Womens.Cup - final

Rangers - Hearts                  1430 bbc


SPFL.Prem.p-off - final - 2  1200 Sky

Ross.Co - Raith.Rovs


EoS.King.Cup - Final-          1500

H-Watt.Univ - St.Andrews       Kelty


SFA.Sth.Chall.Cup - Final 1400

K.Rob.Roy - E.Kilbride    Broadwood


NRJFA.Reg.Cup - Final -    1400

Bridge.of.Don - Hermes      Culter


Fife.Am.Cup- Final- Bayview, 1500

Balgonie Scotia - Cupar.Hearts


East.Sun.Am.Cup- final- 1400

Checkbar.Un - Edin.Caley   Falkirk


Central.40`s

Carbrain - Weirs 1000

GHiffnock.Nth - Giffnock.SC

GOTB - Strathaven.Dyn

Kilbowie.Th - YB.Partick

Park.Villa - Possil.YM



Mon May 27

FIFA Int. block - 9 days

UEFA.u17.Finals - 3 Cyprus

Portugal - France     E.Larnaca 1930

England - Spain       P.Larnaca 1930

Sweden - Italy          Paralimni  1700

Poland - Slovakia        Dasaki  1700



Tue May 28

Copa.Libertadores - grps 6

Flamengo - Millionarios 0100

Bolivar - Palestino

Junior - Botafogo 2300

LDU.Quito - Universitario

At.Miniero - Caracas

Penarol - Rosario.Central


Copa.Sudamericana - grps 6

Delfin - Real.Tomayapo 0130

Inter.PA - Belgrano

Racing.Club - Sp.Luqueno

Coquimbo - Bragantino

Corinthians - Racing.CM 2300

Atrgentinos - Nacional


SJFA.North.Premier - 1930

Hermes - Newmachar.Un

Stonehaven - Bridge.of.Don


SJFA.North.P-offs - 2 2000

Deveronside - East.End

Longside - Lossie.Un


Caley.W.Turner.Cup- s-final 2000

Wishaw.WW - Drumchapel Dalziel


MAFA.Gray.Trophy- Final 1830

Morgan.Fp - Newport                 Glenesk



Wed May 29

Premier.Sports.Cup -draw - 1300

UEFA.u17.q-finals - Cyprus

Winner A - r/up B

Winner B - r/up A


Copa.Libertadores - grps 6

Barcelona - Cobresal 0130

Sao.Paulo - Talleres

Fluminense - Allianza.Lima

C.Porteno - Colo.Colo

Gremio - The.Strongest 2300

Estudiantes - Huachipato


Copa.Sudamericana - grps 6

Fortaleza - Trinidense 0100

Def.&.Justica - C.Vallejo

Boca.Jnrs - Nac.Potosi

Ind.Medellin - Always.Ready

Lanus - Cuiaba 2300

Metropolits - D.Garcilaso


UEFA.Conference - final

Olympiacos - Fiorentina

at AEK Athens


SoS.Cree.Lodge- Final - 1900

Abbey.Vale - Dalbeattie Palmerston


SJFA.Midlands.Lge - 1900

Scone.Th - Violet



Thu May 30

UEFA.u17.q-finals - Cyprus

Winner C - r/up D

Winner D - r/up C


Wu23.Friendly Ringkobing

Denmark - Scotland 1100


Copa.Libertadores - grps 6

Libertad - Nacional 0100

River.Plate - D.Tachira

Inde.del.Valle - Liverpool 2300

Paleiras - San.Lorenzo


Copa.Sudamericana - grps 6

Cruziero - Uni.Catolica 0100

Un.La.Calera - A.Petrolera

Danubio - R.Zuliano 2300

Ath.PR - Sp.Ameliano


PAFA.Atholl.Cup- Final   1930

Breadalbane - Stanley    Pitlochry



Fri May 31

Womens.Nations.Lge - 3

Portugal - N.Ireland 2045

England - France 2000 itv4

Netherlands - Finland 1945

R.Ireland - Sweden 1930

Germany - Poland

Wales - Ukraine 1915 bbc

Scotland - Israel 1905 bbc

Switzerland - Hungaryn 1900

Malta - Bosnia 1830

Turkiye - Azerbaijan 1800

Denmark - Spain

Czechia - Belgium 1730

Austria - Iceland 1700

Serbia - Slovakia

Cyprus - Georgia

Slovenia - Latvia

Norway - Italy

Romania - Bulgaria

Faroes - Andorra 1645

N.Macedonia - Moldova 1600

Greece - Montenegro

Kosovo - Croatia

Estonia - Albania

Armenia - Kazakhstan 1400


MAFA.Buckman.Mackie- Final 1830

Kirrie.Thistle - Arbroath                      Glenesk


PAFA.Ashleigh.Cup- Final     1900

Jeanfield.Sw - Vale.of.Earn   Tulloch


BAFA.Waddell.Cup- Final   1830

Duns - Langlee                  Greenlaw


LEAFA.35. Div.1 -               1930

Currie.Star - Tranent

LEAFA.35. Div.2 -               1930

Stockbridge.OB - RTFC

Linlithgow.Rose - Bathgate.Th

Edin.Strollers - Broxburn.Un

Corrie.Dyn - Spartans


Central.35.Reg.2 - 1900

tbc

Central.35.Reg.5 - 1900

tbc

Make a free website with Yola