European Domestic Cups 23-24

Albania            Egnatia

Final - May 14

Kukesi 0-1 Egnatia


Andorra      Int.Escaldes

Final - May 26

UES.Coloma - Pas de Casa


Armenia Ararat

Final - May 12

Ararat 1-1(5-3p) Urartu


Austria Sturm.Graz

Final - May 1

Rapid.Wien 1-2 Sturm.Graz


Azerbaijan     Qabala

Final - June 2

Zira - Qarabag


Belarus Torpedo

Final - May 25

Isloch - Neman.Grodno


Belgium USG

Final - May 9

USG 1-0 Antwerp


Bosnia Zrinjski

Final - May 23

Zrinjski 1-0, - Borac 


Bulgaria Botev.Plovdiv

Final - May 15

Botev.Plovdiv 3-2 Ludogorts


Croatia Hajduk.Split

Final - May 15-30

Din.Zagreb - Rijeka


Cyprus Paphos

Finals - May 18

Paphos 3-0 Omonia


Czechia Sparta

Final - May 22

Vik.Plzen 1-2 Sparta.Praha


Denmark Silkeborg

Final - May 9

Aarhus 0-1 Silkeborg


England Man.City

Final - May 25

Man.City - Man.Un


Estonia Trans

Final - May 25

Levadia - Paide

Faroes.Is HB

Final - Nov 4

HB 0-0(5-3p) B68


Finland Ilves Tampere

Final - Sep 30

Ilves 2-1 Honka


France Toulouse

Final - May 25

Lyon - PSG 

Georgia Saburtalo

Final - Dec 6

Saburtalo 1-0 Din.Kutaisi


Germany RB.Leipzig

Final - May 25

Leverkusen - FCK


Gibraltar Lincoln.RI

Final - Apr 17

Lincoln RI 3-0 Europa


Greece AEK Athens

Final - May 25

Aris - Panathinaiks


Hungary Paksi

Final - May 15

Paksi 2-0 Ferencvarosi


Iceland Vikingur

Final - Sep 16

Vikingur 3-1 KA


Israel B.Jerusalem

Final - May 30

H.B-Sheva - M.P-Tikva


Italy Juventus

Final - May 15

Atalanta 0-1 Juventus


Kazakhstan Tobol

Final - Nov 4

Tobol 1-0 Ordabasy


Kosovo Ballkani

Final - May 22

Prishtina 2-2(2-4p) Ballkani


Latvia Riga

Final - Oct 25

Riga 1-1(5-3p) RFS


Liechtenstein Vaduz

Final - May 8

Vaduz 5-0 Triesenberg


Lithuania Transinvest

Final - Oct 1

Transinvest 2-1 Siauliai


Luxembourg Progres

Final - May 9

Swift 1-1(1-3p) Progres 


Malta Sliema

Final - May 12

Floriana 0-0(2-4p) Sliema


Moldova Sheriff

Final - May 25

Petrocub - Zimbru


Montenegro Sutjeska

Final - May 30

Jezero - Buducnost


Netherlands Feyenoord

Final - Apr 21

NEC 0-1 Feyenoord

N.Ireland Cliftonville

Final - May 4

Linfield 1-3 Cliftonville


N.Macedonia Makedonija

Final - May 22

Voska.Sport - Tikvesh


Norway Molde

Final - Dec 9

Molde 1-0 Bodo-Glimt


Poland Legia Warsaw

Final - May 2

Pog.Szcn 1-2 Wis.Krakow


Portugal Porto

Final - May 26

Sporting.CP - Porto


R.Ireland St.Pats

Final - Nov 12

Bohemians 1-3 St.Pats


Romania Corvinul

Final - May 15

Corvinul 2-2(3-2p) Otelul


Russia Sptk.Moscow

Final - June 2


San.Marino Virtus

Final - May 25

La Fiorita - Virtus


Serbia Red.Star

Final - May 23

Vojvodina - Red.Star


Slovakia Ruzomberok

Final - May 1

Ruzomberok 1-0 S.Trnava 


Slovenia Olimpija

Final - May 24

Rogaska - Gorica


Spain Ath.Bilbao

final - Apr 6

Mallorca 1-1(2-4p) Bilbao


Sweden Malmo

Final - May 9

Malmo 1-1(4-1p) Djurgardn


Switzerland Young.Boys

Final - June 2

Lugano - Servette


Turkiye Sivasspor

Final- May 23

Besiktas - Trabzonspor


Ukraine none

tbc


Wales Connahs Quay

Final - Apr 28

Connahs.Quay 2-1 TNS

Make a free website with Yola