Sat Mar 9

Scottish.Cup - q-finals -

Aberdeen - Kilmarnock 1215 bbc


SPFL.Premiership -           

tbc

SPFL.Championship -           

Dundee.Un - Arbroath

Inverness.CT - Airdrie

Q.Park - Partick.Th

Raith.Rov - Dunfermline

SPFL.League.One -            

Alloa - Kelty

Annan - Q.of.South

Cove.R - Montrose

Hamilton - Edin.City

Stirling.A - Falkirk

SPFL.League.Two -            

E.Fife - Dumbarton

Elgin - Bonnyrigg

Forfar.A - Clyde

Peterhead - Stranraer

Sten`semuir - Spartans


Highland.League - 30 1500

Brechin City - Deveronvale

Formartine - Huntly

Forres Mech - Brora Rangs

Fraserburgh - Banks o’ Dee

Inverurie LW - Wick Acad

Lossiemouth - Buckie Th

Rothes - Clach

Turriff Un - Nairn Co

Strathspey - Keith 1400


Lowland.League - 1500

Berwick.R - Gretna

Bo`ness.Un - CSS

Cal.Braves - Univ.Stirling

Celtic.B - Tranent

Cumb.Colts - Linlithgow

E.Stirlings - E.Kilbride

Edin.Univ - Cowdenbeath

Gala.FR - Broomhill


SJFA.Midlands.Lge - 1430

Arbroath.Vic - Harp

Brechin.Vic - Lochee.Un

Downfield - Broughty.Ath

E.Craigie - Carnoustie

St.James - Blairgowrie

Forfar.Un - C.Angus

Forfar.WE - Tayport

Kirrie.Th - Violet

M.Roselea - North.End

Scone.Th - Letham


EoS.King.Cup - rd.3 -

H.Watt.Univ - Lochore 1500

rd.2 -

Kirkcaldy&D - Bo`ness.Ath 1430

Leith.Ath - Thornton.Hibs

Ormiston.P - VoLeithen

Pumpherston - Newburgh


EoS- Premier - 1430

Broxburn - Inverkeithing

Glenrothes - Musselburgh

Haddington - Dunbar.Un

Hill.of.Beath - Kinnoull

Penicuik.A - Dundonald.B

Crossgates - Sauchie 1400

Hutchison.Vale - Luncarty 1500

EoS - Div.1 -

Arniston - St.Andrews 1430

Dunipace - Newtongrange

Oakley.Un - Camelon

Whitburn - Blackburn.Un

EoS - Div.2 -

Coldstream - Burntisland

Easthouses - Dalkeith.Th

Edin.South - Edin.Un

Peebles - Kennoway.SH

EoS - Div.3 -

Fauldhouse - Edin.Comm

Hawick - Stoneyburn

Linton`spurs - Bathgate

Livingston.Un - Harthill

Lochgelly.A - West.Calder


South.League -                 1400

Creetown - Stranraer 

N.Stewart - Wigtown


SoS.Challenge.Cup-rd.1   1400

Lochar.Th - Nithsdale.W

Lochmaben - Dalbeattie

Uppers - Abbey.Vale


WoSFL.Premier -               1400

Arthurlie - Gartcairn

Auchinleck - Hurlford

Beith - Darvel

Benburb - Meadow.X1

Clydebank - Troon

Cumnock - Largs.Th

Rob.Roy - Glenafton

Pollok - St.Cadocs

WoSFL.Div.1 -          

Ashfield - Thorniewood       1430

Blantyre.V - Drum.United    1400

Johnstone.B - R.Glencairn  

Kilbirnie - St.Rochs

Neilston - Kilwinning.R

Renfrew - Maybole

Shotts.BA - Petershill

WoSFL.Div.2 -        

Caley.Locos - Larkhall.Th

Craigmark - Cumb.Un

Forth.W - G.Perthshire

Kilsyth.R - VoClyde

Matyhill - Winton.R

WoSFL.Div.3 -          

Ardeer.Th - Dalry.Th

Finnart - Lesmahagow

Glas.United - Bellshill.A

Kello.Rovs - Kilsyth.Ath

Lanark.Un - West.Park.

Port.Glasgow - Threave.R

VoLeven - Girvan

WoSFL.Div.4 -        

Camp.Pups - St.Peters

Eglinton - Newmains

Glenvale - Lugar.BT

Knightswood - R.Albert

Rossvale - Giffnock

Saltcoats.V - BSC.Glasgow

Thorn.Ath - Easterhouse


SJFA.McLeman.Cup-rd.1 -  1330

Newmachar - Maud


SJFA.North.Premier - 1400

Bridge.of.Don - Culter

Buchanhaven - Stoneywd`vale

Ellon.Un - Rothie.Rovs

Fraserburgh - East.End

Stonehaven - Colony.park

Sunnybank - St.Ninian

SJFA.North.Champs -

Banks.o`Dee - Lossie.Un

Deveronside - St.Ternan

Dufftown - Cruden.Bay

Forres.Th - Islavale

Longside - Burghead.Th

New.Elgin - H.Russell

Whitehills - Glentanar


North.Caley.Cup-q-final-  1300

Clach - Alness.Un


North.Caledonian.Lge -    1300

Invergordon - Halkirk 

Fort.William - Golspie

Thurso - Bonar.Bridge 

Orkney - Loch.Ness           1245  



Sun Mar 10

Concacaf.W-Gold.Cup - San.Diego

Final


Scottish.Cup - q-finals -

Celtic - Livingston 1430 viaplay

Hibernian - Rangers 1730 viaplay


EoS.Div.2 -                            1430

Tweeddale - Armadale


Womens.Scottish.Cup - q-finals

Montrose - Celtic         Links park 1600

Hibs - Rangers         Meadowbank 1400

Partick.T - Hearts         Petershill

Livingston - Spartans   Macaroni 1200


SWPL.2 - 

St.Johnstone - Stirling.Univ   1300


SWFL - Championship -

Ayr.Un - Rossvale                    tbc

Hutchison.Vale - Renfrew

Morton - Dryburgh.A

Westdyke - East.Fife



Mon Mar 11

Wu-16.Friendly.Tour Albania

Scotland - Portugal Tirana 1030


Scottish.Cup - q-finals -

Morton - Hearts 1945 bbc



Tue Mar 12

UEFA.Youth.League - q-finals-

UEFA.CL - 16 -2

Arsenal - Porto                      2000

Barcelona - Napoli


SPFL.Championship -           

Partick.Th - Raith.Rov


SPFL.Reserve.Cup - 1400

Dundee.Un - Dunfermline


SoS.League.Cup-s-final   1930

Dalbeattie - Uppers


SoS.Potts.Cup-s-final      1930

Stranraer - Q.of.South



Wed Mar 13

UEFA.wu-17- rd.2 (A7) - Poznan, Poland

Denmark - Scotland          Srem 1300

Poland - N.Macedonia Swarzedz 1300


Wu-16.Friendly.Tour Albania

Scotland - Albania Tirana 1330


SWPL.2 -                                1930

Boroughmuir - Stirling.Univ 

Gartcairn - Kilmarnock

Glas.Women - St.Johnstone

Queens.Park - Livingston


Copa.Libertadores.rd.3-2     

4 pre-group play-offs


UEFA.CL - 16 -2

At.Madrid - Inter.Milan     2000

B.Dortmund - PSV


SPFL.Premiership -        

Dundee - Aberdeen         1945

Ross.Co - Hibs


SoS.Lge.Cup- s-final     1930

N.Stewart - Lochar.Th


North.Caledonian.Lge - 1945

Golspie - Alness.Un

Thurso - Halkirk

Clach - Inverness.A



Thu Mar 14

Schools.Centenary.18.Shield -

Scotland - Wales          Morton 1300


Europa.Lge - 16- 2

Atalanta - Sporting.CP 2000

Brighton - Roma

Leverkusen - Qarabag

Liverpool - Sparta.Praha

Rangers - Benfica 1745

Slavia.Praha - Milan.AC

Villarreal - Marseille

West.Ham - Freiburg

E.Conference.Lge- 16- 2

Aston.Villa - Ajax              2000

Brugge - Molde 

Lille - Sturm.Graz 

Mac.tel.Aviv - Olympiacos

Fenerbace - USG             1745

Fiorentina - Mac.Haifa 

PAOK - D.Zagreb 

Vik.Plzen - Servette 



Fri Mar 15

UEFA.CL/EL/ECL- q-final/s-final draws

EoS - Div.2 -

Armadale.Th - Ormiston.Pr. 1945


SFA.Youth.Cup - s-finals -

Aberdeen - Ayr United   Cormack  1830

Make a free website with Yola