Sat Mar 16

UEFA.wu-17- rd.2 (A7) - Poznan, Poland

Poland - Scotland            Plewiska 1300

Denmark - N.Macedonia Wrzesnia 1300


Wu-16.Friendly.Tour Albania

Scotland - Kosovo Tirana 1030


SPFL.Premiership -           

Celtic - St.Johnstone       1500

Hibs - Livingston

Kilmarnock - St.Mirren

Motherwell - Aberdeen

Ross.Co - Hearts

SPFL.Championship -           

Airdrie - Arbroath

Dunfermline - Dundee.Un

Inverness.CT - Ayr.Un

Partick.Th - Morton

Q.Park - Raith.Rovs

SPFL.League.One -  

Q.of.South - Falkirk           1730 alba          

Edin.City - Alloa                 1500

Hamilton - Stirling.A

Kelty - Cove.R

Montrose - Annan

SPFL.League.Two -            

Bonnyrigg - Clyde

Forfar.A - Sten`semuir

Peterhead - E.Fife

Stranraer - Elgin

Spartans - Dumbarton


Highland.League - 31

Banks o’ Dee - Forres Mech

Brora Rangers - Formartine

Buckie Thistle - Inverurie LW

Clach - Brechin City

Deveronvale - Strathspey

Huntly - Wick Acad

Keith - Lossiemouth

Nairn Co - Fraserburgh

Rothes - Turriff Un


Lowland.League - 1500

Albion.R - Celtic.B

Cal.Braves - E.Stirlings

CSS - Gretna

Cowdenbeath - Berwick

E.Kilbride - Bo`ness.Un

Edin.Univ - Broomhill

Linlithgow - Hearts.B

Tranent - Cumb.Colts

Univ.Stirling - Gala.FR


SJFA.Int.reg.Cup- q-final  1430

Bridge of Don - Hermes

Buchanhaven - Downfield

Tayport - E.Craigie


SJFA.Midlands.Lge - 1430

Arbroath.Vic - Brechin.Vic

Carnoustie - Broughty.Ath

Violet - Forfar.Un

Forfar.WE - M.Roselea

Kirrie.Th - St.James

Harp - Letham

Lochee.Un - North.End

Scone.Th - C.Angus


EoS- Premier -

Sauchie - Hill.of.Beath 2000

Jeanfield.Sw - Dunbar.Un 1645

Glenrothes - Broxburn 1430

Haddington - Inverkeithing

Musselburgh - Hutchison.V

Tynecastle - Dundonald.B

Kinnoull - Penicuik 1400

Luncarty - Crossgates 1115

EoS - Div.1 -

H.Watt. - Newtongrange 1500

Blackburn.Un - Oakley.Un 1430

Dunipace - Leith.Ath

Preston.A - Kirkcaldy&D.

Rosyth - Arniston.R

St.Andrews - Camelon

VoLeithen - Lochore.W

EoS - Div.2 -

Stirling.Univ - Easthouses 1500

Bo`ness.Ath - Edin.South 1430

Coldstream - Newburgh

Dalkeith.Th - Edin.College

Edin.United - Kennoway.SH

Peebles.R - Thornton.HIbs

Tweedmouth - Burntisland

EoS - Div.3 -

Fauldhouse - Livingston.Un

Harthill - Edin.Comm

Linton`spurs - W.Calder

Lochgelly.A - Bathgate

Pumpherston - Hawick


South.League -                 1400

Abbey.Vale - N.Stewart

Lochar.Th - Wigtown

Nithsdale - Creetown

St.Cuthberts - Dalbeattie

Stranraer - Lochmaben

Uppers - Mids


West.Cup - q-finals -          1400

Auchinleck - Craigmark

Darvel - Winton.Rovs

Glenafton.A - Shotts.BA

Hurlford.Un - Cumb.United


WoSFL.Premier -               1400

Arthurlie - Troon

Beith - Pollok

Meadow.X1 - Rob.Roy

St.Cadocs - Clydebank

WoSFL.Div.1 -          

Cambuslang - Whitletts.V

Kilwinning.R - Ashfield

Maybole - Drum.Un 

R.Glencairn - Neilston

St.Rochs - Johnstone.B

Thorniewood - Kilbirnie

WoSFL.Div.2 -        

G.Perthshire - Glas.Univ

Larkhall.Th - Bonnyton

Muirkirk - Forth.W

St.Anthonys - Maryhill

VoClyde - Craigmark

Yoker.Ath - Caley.Locos

WoSFL.Div.3 -          

Bellshill.A - Ardeer.Th

Dalry.Th - Kello.Rovs

Greenock - Lanark.Un

Kilsyth.Ath - Girvan

Lesmahagow - Irvine.Vic

Threave.Rov - Finnart

VoLeven - Glas.United

West.Park - Port.Glasgow

WoSFL.Div.4 -        

BSC.Glasgow - Thorn.Ath

EK.Thistle - Camp.Pups

Easterhouse - Eglinton

Giffnock - Carluke.R

Knightswood - Saltcoats.V

Lugar.BT - Rossvale

Newmains.Un - R.Albert

St.Peters - Glenvale


SJFA.North.Premier -

East.End - Sunnybank

Culter - Dyce

Fraserburgh - Ellon.Un

St.Ninian - Newmachar

Rothie.Rovs - Stonehaven

Stoneywd`vale - Maud

SJFA.North.Champs -

St.Ternan - Burghead

H.Russell - Lossie.Un

Islavale - Banks.o`Dee

Longside - Dufftown

New.Elgin - Deveronside


North.Caledonian.Cup- q/f   1300

Golspie - Loch.Ness


North.Caledonian.Lge -        1300

Halkirk - Alness.Un

Bonar.Br - Thurso

Clach - Invergordon

Inverness.A - Fort.William

Orkney - St.Duthus                1245



Sun Mar 17

SPFL.Premiership -           

Dundee - Rangers                1200 sky


EoS - Div.1 -

Whitburn - Whitehill.W 1215


SWPL.1 - 

Hamilton - Motherwell           1600

Hearts - Glasgow.City           1500

Aberdeen - Spartans             1400

Celtic - Rangers           

Hibs - Partick.Th                   1300          

Montrose - Dundee.Un

SWPL.2 - 

Gartcairn - Glas.Women

Livingston - Stirling.Univ

St.Johnstone - Kilmarnock

Boroughmuir - Queens.Park


SWFL - Championship -

Dryburgh - Ayr.United

E.Fife - Hutchison.Vale

Inverness.CT - Westdyke

Renfrew - Morton



Mon Mar 18

tbc



Tue Mar 19

UEFA.wu-17- rd.2 (A7) - Poznan, Poland

Denmark - Poland            Plewiska 1300

Scotland - N.Macedonia  Wrzesnia 1300


Womens.CL- q-final - 1

Benfica - Lyon 2000

Ajax - Chelsea 1745


SPFL.League.One -            

Kelty.Hearts - Alloa.A            1945


SPFL.Reserve.League - 1400

Ayr.United - Dunfermline

Dundee - Hibs

Kilmarnock - Q.of.South

Livingston - Q.Park



Wed Mar 20

Womens CL -q-final - 1

Brann - Barcelona 2000

Häcken - PSG 1745


UEFA.u19 - rd.2 - grp 5 - Italy

Italy - Scotland

Czechia - Georgia


East.Amateur.Cup - s-final - 1900

Doune.Castle - Steins.Thistle Armadale



Thu Mar 21

CONCACAF.Nations.Lge - s-finals

USA - Jamaica Arlington Texas

Panama - Mexico


UEFA.2024.po-1  1945

Wales - Finland

Poland - Estonia

Bosnia - Ukraine

Israel - Iceland

Georgia - Luxembourg

Greece - Kazakhstan


UEFA.21.Slovakia - q.grp.B -

Belgium - Malta

Scotland - Kazakhstan


Schools.Centenary.18.Shield -

Scotland - N.Ireland  Sten`semuir  1300



Fri Mar 22

International.Friendly

Netherlands - Scotland Amsterdam 1945


East.Amateur.Cup - s-final - 1900

Sandys - Sten`semuir.Com. Armadale

Make a free website with Yola