Sat July 20

Wu-19 finals Lithuania - game 3
Serbia - Lithuania       D&G,Kaunas 1600
England - France               Jonava 1600

SPFL-League.Cup - grps 3  prem stream *
Dundee.Un - Ayr.United               1715 prem
Arbroath - Annan.Ath                   1500
Brechin.City - Alloa.Ath
Buckie.Thistle - Falkirk  
Clyde - Motherwell *                               
Dumbarton - Airdrie   
Forfar.Ath - Cove.Rangs                  
E.Kilbride - Aberdeen *             
Edin.City - Partick.Th
Inverness.CT - Bonnyrigg.R
Kelty.Hearts - Hibs  *     
Livingston - Dunfermline
Peterhead - Elgin.City
Ross.Co - Raith.Rovs *        
St.Johnstone - Morton *    
Stranraer - Hamilton

Pre-season.Friendlies -

Albion.Rovs - Q.Park                    1500

Arbroath.Vic - Lossiemouth           1500

Arthurlie - Cal.Braves                    1500

Auchinleck - Thorniewood.Un       1400

Ban.St.Ternan - Huntly                  1400

Banks.o`Dee - Hermes                 1400

Beith - St.Anthonys                       1400

Bellshill.Ath - Finnart                     1430

Berwick.Rngs - Morpeth.Town      1500

Bo`ness.Ath - Hutchison.Vale       1330

Bonnyton - Maybole                     1400

Brechin.Vic - Jeanfield.Swifts.20  1400

Broughty.Ath - Fraserburgh          1430

Callander.Th - Third.Lanark          1230

Cambuslang.R - Stewarton.Un     1330

Camelon - Gartcairn                     1430

CSS - Musselburgh.Ath                1500

Clydebank - Inverurie.LW             1500

Coldstream - Langlee.afc             1400

Coupar.Angus - Newport              1400

Crossgates.Pr - Bathgate.Th        1400

Cumbernauld.Un - Cumb.Colts    1400

Cumnock - Winton.Rovs               1400

DC.United - Celtic         Washington  0030

Dalbeattie.Star - Q.of.South.X1    1400

Dalkeith.Th - Edin.Univ                 1430 

Darvel - Bo`ness.United               1400

Downfield - Glasgow.United         1430

Drumchapel.Un - Broomhill          1300

Dundee.North.End - Broxburn.A   1400

Dunipace - Univ.Stirling                1430

EK.Thistle - Wishaw                     1400

Fauldhouse.Un - Arniston.Rngs   1430

Forfar.United - Buchanhaven.H   1400

Fraserburgh.Un - Cruden.Bay      1400

Gala.FR - Newtongrange             1230

Giffnock.SC - G.Perthshire           1400

Glas.Univ - Caley.Locvos             1300

Glas.Wellington - Rhu                  1400

Glenafton.Ath - Lugar.BT             1400

Greenock - Carluke.Rovs             1400

Hill.of.Beath - Thornton.Hibs        1400

Inverkeithing - Dunfermline.X1     1430

Islavale - New.Elgin                      1300

Kello.Rovers - Craigmark.Bnts     1400

Kennoway.SH - Lochee.Harp       1430

Kinnoull - Blairgowrie                    1430

Kirkcaldy&D - Dundonald.B          1400

Kirrie.Thistle - Violet

Largs.Th - Petershill                     1400

Linton`spurs - Scone.Thistle         1430

Livingston.Un - Ratho.Ath             1430

Lochar.Th - Bruce.afc

Lochgelly.A - Peebles.Rovs          1400

Lochore.W - St.Andrews.Un         1430

Longside - Johnstone.Burgh        1400

Lossiemouth - Strathspey.Th        1400

Luncarty - Bannockburn.afc

Maryhill - Eglinton                         1400

Maud - Deveronvale                     1400

Mid.Annandale - Ashfield             1400

M.Roselea - Bervie.Caley            1330

Nairn.Co - Dyce                           1400

Neilston - Benburb                       1400

Newcastle.Benfield - Dunbar,Un  1400

Newmains.Un - Blantyre.Vics       1400

Ormiston - Vale of Leithen            1430

Penicuik.Ath - Troon                     1430

Plains - Leith.Ath.afc

Pollok - Haddington.Ath               1400

Port.Glasgow - Sauchie               1300

Preston.Ath - West.Calder           1430

Rangers - Man.Un        Murrayfield  1600

Ross.Co.X1 - Forres.Mech          1400

Rossvale - Upper.Annandale       1400

Rothes - Turriff.Un                       1500

St.Cadocs - R.Glencairn              1400

St.Peters - Ardeer.Thistle             1400

Saltcoats.Vics - Irvine.Vics          1400

Shotts.BA - Lanark.Un                 1400

Stonehaven - Forfar.WE              1330

Stonehaven.Ath - Newmachar     1500

Sunnybank - Glentanar                1400

Tayport - Linlithgow.Rose            1400

Threave.Rovers - Renfrew          1415

Thorn.Athletic - Q.Park               1400

Tollcross.Th - Edin.United           1300

Tweedmouth - Edin.South          1430

Vale.of.Clyde - Muirkirk               1400

Vale.of.Leven - Yoker.Ath            1400


Kilbirnie Tournament (1)    Ladeside

+ Meadow.X1, Dalry.Th, Knightswood


S.McMillan.MemStoneyburn, (1)

Blackburn.Un, Harthill. Armadale.Th



Sun July 21
UEFA.u-19.N.Ireland - game 3
Ukraine - Italy                        Larne 1900
Norway - N.Ireland             Seaview 1900

Wu-19 finals Lithuania - game 3
R.Ireland - Netherlands  Marjampole 1200
Germany - Spain                  Jonava 1200

Womens Friendlies -
Ayr.United - Sten`semuir
Boroughmuir.Th - Partick.Th
Dundee.Un - St.Johnstone
Edin.Caley - Dunfermline
Edinburgh.South - Airdrie
Elgin.City - Ross.Co
Gartcairn - Falkirk                           1300
Glasgow.Girls - Armadale
Hearts in Spain (Pinatar)
Inverness.CT - Inverurie
Montrose - Glasgow.City                1330
Motherwell - Kilmarnock
Spartans - Q.Park 
Stirling.Univ - Hamilton

Pre-season.Friendlies -

Bamber.Bridge - Hearts.B            1500

Nithsdale.Wnds - Q.of.South.X1  1400

Rangers.B - Gateshead                1400

Wick.Acad - Bonar.Bridge            1500


Kilbirnie Tournament (2)   Ladeside

+ Meadow.X1, Dalry.Th, Knightswood


S.McMillan.MemStoneyburn, (2)

Blackburn.Un, Harthill. Armadale.Th


        
Mon July 22
UEFA.CL/EL/ECL - qr3 draw
UEFA.u-19.N.Ireland - game 3
Spain - France                    Larne 1900
Turkiye - Denmark           Seaview 1900

Pre-season.Friendlies -

Beith - Winton.Rovers                1900

Darvel.20 - Troon.20                  2000

Fraserburgh - Ellon.United        1930

Johnstone.20 - Clydebank.20

Kilsyth.Rangers - Camelon        1930

Livingston.Un.20 - Blackburn.18 1930

Neilston - Neilston.20                 1900

Uppers - Palmerston.Colts         1930

Vale.of.Leven - Rhu.afc              1915


Clydesdale.Cup - Final - tbc



Tue July 23
UEFA.CL - qr2-1


Copa.Sudamericana - p-offs-2
Inter.PA - Rosario.Central 0130
Racing.Montevideo - Huachipato 2300

SPFL-League.Cup - grps 4
Buckie.Thistle - Dundee.Un         2000 prem stream
Aberdeen - Airdrie                        1945 prem
Alloa.Ath - St.Johnstone                       prem stream
Cove.Rangs - Livingston
Dundee - Annan.Ath                             prem stream
East.Fife - Brechin.City
E.Kilbride - Q.of.South
Hamilton - Ross.Co                              prem stream
Inverness.CT - Arbroath
Kelty.Hearts - Peterhead
Montrose - Edin.City
Partick.Th - Clyde                                prem stream
Queens.Park - Elgin.City
Spartans - Forfar.Ath
Sten`semuir - Ayr.United  
Stirling.Albn - Stranraer 

Fife.Cup - rd.1 -
St.Andrews.Un - Dunfermline.A   1945  

Pre-season.Friendlies -

Benburb.20 - Knightswood  

Cowie.Thistle - Maud                 1930 

Dalkeith.Thistle - Whitehill.W     1930 

Kincorth - Hermes                       tbc 

K.Rob.Roy - Drumchapel.Un     2000 

Lochee.Harp - Markinch             1900

Man.City - Celtic       N.Carolina 0030

Newburgh - Jeanfield.Sw.afc

Newmachar - Westdyke             1915

Rossvale - Cambuslang.Rangs

Sauchie - Stirling.Albion             1930

Shotts.BA - Cowdenbeath          1930      

Strathspey.Th - Ross.Co            1930

Sunnybank - Stonehaven.Ath     1930

Wigtown - Lochar.Th.20             1945



Wed July 24
Womens CL prelim -1
Olympic Football - Men
Mali - Israel                   PdP, Paris 2000
France - USA                  Marseille 2000
Japan - Paraguay          Bordeaux 1800
Iraq - Ukraine                        Lyon 1800
Guinea - New.Zealand           Nice 1600
Egypt - Dominican.Rep     Nantes 1600
Uzbekistan - Spain       PdP Paris 1400
Argentina - Morocco    St.Etienne 1400

Wu-19 finals Lithuania - s-finals
1a - 2b
1b - 2a

Copa.Sudamericana - p-offs-2
Boca.Juniors - Inde.del.Valle 0130
Bragantino - Barcelona.SC
Uni.Catolica - Libertad 2300

UEFA.CL - qr2-1
tbc

Womens Friendlies -
Motherwell - Livingston
Sten`semuir - Dunfermline

Pre-season.Friendlies -

Alness.United - N.St.Ninian         1945

Birmingham.City - Rangers (TF) 1930

Brechin.Vic - Forfar.WE               1915

Coldstream - Dunbar.Un.20

Cupar.Hearts - Kirrie.Thistle        1915

Downfield - Polepark                   1900

Fauldhouse.Un - Bellshill.Ath      1930

Harthill - Falkirk.18                       1930

Hibs - Watford                              1900

Irvine.Vics - St.Peters                  1930

Livingston.Un - Shotts.BA            1930

Rothie.Rovs - Insch                     1900

St.Rochs - St.Anthonys               1930

St.Laurence - Coupar.Angus       1930

Scone.Thistle - Charlie.Accies    1930



Thu July 25
Olympic Football - Women
France - Colombia              Lyon 2000
USA - Zambia                      Nice 2000
Germany - Australia     Marseille 1800
Nigeria - Brazil            Bordeaux 1800
Canada - N.Zealand  St.Etienne 1600
Spain - Japan                 Nantes 1600

UEFA.u-19.N.Ireland - s-finals -
B1st - A2nd               Windsor park 1900
A1st - B2nd              Windsor park 1400

UEFA.u-19.N.Ireland - WC.p-off
3rd placed teams           Seaview 1630

Copa.Sudamericana - p-offs-2
Always.Ready - LDU.Quito 0130
Athletic.PR - Cerro.Porteno
Cuiaba - Palestino 2300

UEFA.EL - qr2-1
Kilmarnock - Cercle.Bruges 1930 bbc

UEFA.Conference - qr2-1
tbc

Womens Friendlies -
Celtic - Gartcairn        Lennoxtown 
Hearts - tbc                Pinatar

Pre-season.Friendlies -
Maud - Longside


Fri July 26
Olympic rest day

Lowland.League - 1                  1945
Celtic.B - Cumb.Colts
Hearts.B - E.Stirlings

EoS.Div.1 -                                 1945
Bo`ness.Ath - Kirkcaldy&D.

NRJA - Jim.McPherson Trophy

Culter - Br.of.Don.Th   Sunnybank 1930 


LEAFA.35- Div.2 -                     1930 

Broxburn.Un - Arniston.R

Livingston.Reds - Linlithgow.R

RTFC - Edin.Strollers


Central.35.Region.2 -               1900

Baillieston.Th - Strathclyde.Th

Clydebank - Bluevale

Drum.United - St.Mungos

Easterhouse - Fernhill

Sporto - Garrowhill.Th

St.Davids - Cas.Dynamo

Viewfield.Rov - North.Kelvin

Westerlands.Sth - Park.Villa

Central.35.Region.4 -               

Dollar.Glen - Bannockburn

Central.35.Region.5 -           

Clyde.Valley - Milngavie

Glas.Wellington - Inchinnan

Muirhouse - GOTB

Rhu - The Sons


Pre-season.Friendlies -

Dundee.United - Luton.Town     1945

Inverkeithing.20 - Bonnyrigg.20

Kilsyth.Ath.20 - Harthill.20

Knightswood.20 - Bellshill.20

Livingston.Un.20 - Dunbar.20    1930

Montrose.X1 - Broughty.Ath

Rothie.Rovs - Fyvie                   1900

VoLeven.20 - Airdrie.19

Make a free website with Yola