Sat Apr 27

Womens CL -s-final - 2

Chelsea - Barcelona 1730

PSG - Lyon 1500


Womens.Scottish.Cup - s-finals

Rangers - Celtic Hampden 1215 bbcs


SPFL.Premiership - 34          

tbc

SPFL.Championship -           

Arbroath - Q.Park

Dunfermline - Inverness

Morton - Raith.Rovs

Partick.Th - Ayr.Un

SPFL.League.One -            

Alloa - Hamilton

Annan - Falkirk

Edin.City - Stirling.A

Kelty - Montrose

Q.of.South - Cove.R

SPFL.League.Two -            

Clyde - E.Fife

Dumbarton - Elgin

Forfar.A - Stranraer

Sten`semuir - Bonnyrigg

Spartans - Peterhead


Highland.League -

Brora.Rangs - Turriff.Un

Keith - Wick.Academy


SJFA.Midlands.Lge - 1430

Carnoustie - C.Angus

Downfield - Blairgowrie

North.End - Forfar.United

Violet - Letham

Forfar.WE - Arbroath.Vic

Kirrie.Th - Lochee.Harp

M.Roselea - Scone.Th

Tayport - Brechin.Vic


EoS- Premier - 1430

Dundonald.B - Penicuik.A

Glenrothes - Hutchison.Va

Hill.of.Beath - Tynecastle

Jeanfield.Sw - Musselburgh

Kinnoull - Crossgates

Luncarty - Musselburgh

Sauchie - Haddington

EoS - Div.1 -

Lochore.W - Blackburn.Un

Preston.A - Oakley.Un

EoS - Div.2 -

Easthouses - Peebles.R

Edin.United - Kennoway

Ormiston.Pr - Burntisland

Thornton.Hibs - Dalkeith.Th

Tweedmouth - Armadale

EoS - Div.3 -

Bathgate - Edin.Comm

Fauldhouse - Livingston.Un

Harthill - W.Calder.Un

Lochgelly - Stoneyburn

Pumpherston - Hawick


LEAFA.Challenge-Final 1400

tbc Broxburn


Cup-winners.Shield (2) -   1430

Bo`ness.Ath - Lochar/Nithsdale


SoS.Cree.Lodge- rd.2-     1400

Abbey.Vale - N.Stewart

Lochmaben - Creetown


SoS.Chall.Cup.rd.2 -        1500

Gretna - Dalbeattie


WoSFL.Premier -               1400

Arthurlie - Auchinleck

Beith - Glenafton.A

Gartcairn - Hurlford.Un

K.Rob.Roy - Meadow.X1

Troon - Darvel

WoSFL.Div.1 -          

Ashfield - Kilwinning

Johnstone.B - Renfrew

Maybole - St.Rochs

Neilston - Drum.United

Petershill - Shotts.BA

WoSFL.Div.2 -        

A.Winton.R - Kilsyth.Rngs

Craigmark - VoClyde

Forth.W - St.Anthonys

Larkhall.Th - Cumb.United

Yoker.Ath - Maryhill

WoSFL.Div.3 -          

Ardeer.Th - Lesmahagow

Bellshill.A - Dalry.Th

Kilsyth.Ath - Greenock

Threave.Rovs - Glas.United

West.Park.Un - Lanark

WoSFL.Div.4 -        

BSC - Giffnock

Camp.Pupils - R.Albert

Lugar.BT - Newmains.Un

Thorn.Ath - Glenvale


SJFA.Inter.reg.Cup- s-final - 1430

Buchanhaven - Lochee.Un

East.Craigie - Bridge.of.Don


SJFA.Nor-Reg.Cup-q-final-  1400

Maud - Sunnybank


SJFA.North.Premier - 1400

East.End - Dyce

Colony.Park - St.Ninian

Culter - Stonehaven

Rothie.Rovs - Ellon.Un

Stoneywd`vale - Fraserburgh

SJFA.North.Champs -

St.Ternan - Burghead.Th

Banks.o`Dee.jnr - Cruden.Bay

Deveronside - H.Russell.Un

Dufftown - Lossie.Un

Longside - Islavale



Sun Apr 28

Womens CL -s-final - 2

tbc


SPFL.Premiership - 34          

tbc


Womens.Scottish.Cup - s-finals

Spartans - Hearts Hampden 1215 alba


SWF - Championship -

Ayr.Un - East.Fife 1200

Dryburgh - Westdyke

Inverness.CT - Rossvale

Morton - Renfrew


EoS.Qual.Cup - Final- tbc

Dunbar.United - Inverkeithing.HS


EoS - Div.2 -

Edin.South - Newburgh 1430



Mon Apr 29

WoSFL.Div.1 -                      1900

Thorniewood - Drum.United


EoS - Div.3 -

Stoneyburn - Linton`spurs 1915


SoS.Cree.Lodge - q-final - 1900

Nithsdale.W - Lochar.Th


SJFA.Midlands.Lge - 1900

Violet - St.James




Tue Apr 30

UEFA.Wu-19 Lithuania finals draw

Concacaf.Champs.Lge- s-final- 2

C


UEFA.CL - s/f -1

tbc


SPFL.Reserve.Lge -         1300

Dunfermline - Airdrie   Ainslie pk


WoSFL.Premier -               1900

Hurlford.Un - Auchinleck

WoSFL.Div.1 -          

Shotts.BA - Johnstone.B


EoS- Premier - 1915

Glenrothes - Crossgates

Hill.of.Beath - Penicuik.A 1930

EoS- Div.1 -

Leith.Ath - Lochore.W 2000

Whitburn - Kirkcaldy&D. 1915

EoS- Div.2 -

Ormiston.Pr - Coldstream


SJFA.North.Premier - 1900

Buchanhaven - Rothie.Rovs

Ellon.Un - Bridge.of.Don

Hermes - Dyce

SJFA.North.Champs - 1900

Glentanar - Longside

Bks.o`Dee.Jnr - H.Russell 2000



Wed May 1

UEFA.CL - s/f -1

tbc


SFA.Youth.Cup - Final   Hampden

Rangers - Aberdeen            1905 bbc


SWPL.1 -

Rangers - Hearts 2015 alba

Aberdeen - Montrose 1945

Dundee.Un - Hamilton

Motherwell - Spartans

Partick.Th - Hibs

Celtic - Glasgow.City 1815 alba

SWPL.2 -

Kilmarnock - Gartcairn 1930

Livingston - Glas.Women

St.Johnstone - Q.Park

Stirling.Univ - Boroughmuir


WoSFL.Premier -               1900

K.Rob.Roy - Darvel

Largs.Th - Beith

WoSFL.Div.1 -          

Blantyre.V - Ashfield

WoSFL.Div.2 -        

Forth.W - Craigmark

Larkhall.Th - Muirkirk

WoSFL.Div.3 -        

Ardeer.Th - Kilsyth.Ath

Dalry.Th - Kello.Rovs

Irvine.Vic - Bellshill.Ath

Lanark - Threave.R

Lesmahagow - Greenock

Girvan - West.Park.Un       1930

WoSFL.Div.4 -        

BSC - Newmains.Un


EoS- Premier - 1945

Dunbar.Un - Kinnoull

Jeanfield.Sw - Musselburgh

Luncarty - Inverkeithing 1915

EoS- Div.1 -

Arniston.R - Oakley.Un

St.Andrews - Blackburn 1930

EoS- Div.2 -

Kennoway - Newburgh 1915

Thornton.Hibs - Edin.South

EoS- Div.3 -

Bathgate - Hawick

Fauldhouse - Harthill

Livingston - Lochgelly

Stoneyburn - Pumpherston


SJFA.Midlands.Lge - 1900

Arbroath.Vic - North.End

Downfield - Forfar.WE

E.Craigie - Violet

St.James - Scone.Th

Forfar.Un - Lochee.Un



Thu May 2

Europa.Lge - s/f- 1

tbc


Conference.Lge - s/f- 1

tbc


SAFA.Nth.of.Tay- s-final - 1830

Stobswell - Arbroath        Glenesk


WoSFL.Div.1 -                     1900

Shotts.BA - Drum.United

Thorniewood - Johnstone.B



Fri May 3

SPFL.Champ`ship - 36 - final

Ayr - Dunfermline

Dundee.Un - Partick.Th

Inverness.CT - Morton

Q.Park - Airdrie

Raith.Rov - Arbroath


SoS.Potts.Cup.Final -     1930

Lochar.Th - QoSouth Dalbeattie


Central.35.Reg.2 - 1900

tbc

Central.35.Reg.5 - 1900

tbc

Make a free website with Yola