Sat Apr 20

Womens CL -s-final - 1

Lyon - PSG                        1800

Barcelona - Chelsea          1230


African.Champions.Lge- s-final-1

ES.Tunis - Mamelodi.Sun.  2000

TP.Mazembe - Al.Ahly        1400


Scottish.Cup - s-final-

Aberdeen - Celtic Hampden 1230 bbc


Junior.Cup - s-final - 2     1730

Johnstone.Burgh - Arthurlie


South.Am.Cup- Final - 1400

Langlee - Kirkfield.Un Netherdale 3G


SPFL.Championship - 1500      

Arbroath - Morton

Dundee.Un - Ayr

Dunfermline - Q.Park

Partick.Th - Airdrie

SPFL.League.One -            

Cove.R - Alloa               1730 alba

Edin.City - Annan          1500

Falkirk - Kelty

Montrose - Hamilton

Stirling.A - Q.of.South

SPFL.League.Two -            

Bonnyrigg - Spartans

Clyde - Sten`semuir

Elgin - Peterhead

Forfar.A - E.Fife

Stranraer - Dumbarton


Highland.League -

Brora.Rangs - Brechin.City

Buckie.Th - Keith

Clach - Lossiemouth

Deveronvale - Formartine

Forres.Mech - Turriff.Un

Fraserburgh - Strathspey

Wick.Acad - Banks.o`Dee


Lowland.League - 1500

Berwick Rangs - Albion Rovs

Bo’ness.Un - Stirling Univ

Broomhill - E.Stirlings

Cal.Braves - Cowdenbeath

CSS - Linlithgow Rose

Cumb.Colts - Gala FR

Gretna - Edin.Univ

Tranent - East Kilbride


SJFA.Midlands.Lge - 1430

Brechin.Vic - Arbroath.Vic

Carnoustie - Harp

C.Angus - Letham

Downfield - Lochee.Un

E.Craigie - M.Roselea

St.James - Forfar.WE

Forfar.Un - Broughty.Ath

Kirrie.Th - North.End

Scone.Th - Blairgowrie

Tayport - Violet


EoS.League-Cup- rd.3 - 1430

Sauchie - Blackburn.Un

Whitburn - Jeanfield.Sw.

Whitehill.W - Preston/Kinnoull

EoS.League-Cup- rd.2 - 1430

Glenrothes - Harthill

Hill.of.Beath - Thornton.Hibs

Lochore.W - Camelon


EoS.King.Cup - rd.3 - 1430

Ormiston.Pr. - St.Andrews


EoS- Premier - 1430

Crossgates - Musselburgh

Dundonald.B - Broxburn

Luncarty - Dunbar.Un

EoS - Div.1 -

Oakley.Un - Dunipace

EoS - Div.2 -

Coldstream - Newburgh

Easthouses - Bo`ness.Ath

Edin.United - Tweedmouth

Kennoway.SH - Edin.South

Edin.College - Burntisland 1500

EoS - Div.3 -

Edin.Com. - Bathgate 1430

Fauldhouse - Lochgelly.A

Linton`spurs - Hawick

Livingston.Un - Pumpherston

W.Calder.Un - Stoneyburn


SoS.Challenge.Cup- rd.2- 1400

Abbey.Vale - N.Stewart


South.League -

Creetown - Dalbeattie

Uppers - St.Cuthberts

Wigtown - Nithsdale.W


WoSFL.Premier -               1400

Gartcairn - Pollok

Hurlford - Beith

Meadow.X1 - Largs

K.Rob.Roy - Cumnock

Troon - Glenafton

WoSFL.Div.1 -          

Cambuslang - Drum.United

Neilston - Ashfield

R.Glencairn - St.Rochs

Thorniewood - Johnstone.B

Whitletts.V - Shotts.BA

WoSFL.Div.2 -        

Caley.Locos - Cumb.United

G.Perthshire - Kilsyth.Rngs

Larkhall.Th - St.Anthonys

Muirkirk - Craigmark

Wishaw - Forth.W

WoSFL.Div.3 -          

Bellshill.A - Threave.Rov

Dalry.Th - Lanark.Un

Glas.United - West.Park.Un

Kello.Rovs - Finnart

Lesmahagow - Girvan

WoSFL.Div.4 -        

BSC - Carluke.Rovs

EK.Thistle - R.Albert

Easterhouse - Camp.Pupils

Glenvale - Saltcoats

Newmains - Eglinton

St.Peters - Knightswood


SJFA.North.Premier -

Bridge.of.Don - Hermes

Buchanhaven - East.End

Colony.park - Sunnybank

Ellon.Un - Culter

Maud - Dyce

Rothie.Rovs - Fraserburgh

Stonehaven - Newmachar

Stoneywd`vale - St.Ninian

SJFA.North.Champs -

Burghead - Banks.o`Dee.jnr

Dufftown - Whitehills

Forres.Th - St.Ternan

Islavale - Deveronside


Highland.Am.Cup - prelims -

tbc


WHFA.W.Wilson.Lge -

Fort.William - NW.Skye 1500

Sleat&Strath - Mallaig 1300



Sun Apr 21

Womens CL -s-final - 1

tbc


Scottish.Cup - s-final-

Rangers - Hearts       Hampden 1500 viaplay


SWPL.1 -

Celtic - Hearts 1610 alba

Dundee.Un - Aberdeen 1600

Hamilton - Spartans

Motherwell - Montrose

Hibs - Glasgow.City 1300

Partick.Th - Rangers

SWPL.2 -

Gartcairn - Boroughmuir 1400

Glas.Women - Q.Park

Livingston - St.Johnstone

Stirling.Univ - Kilmarnock


SAFA.Sunday.Try- s-final - 1500

Edin.Caley - Broomhall


North.Am.Cup- s-final -       1400

Echt - AC.Mill.Inn             Stonehaven


Central.40.league-               1000

Bothwell.Vets - Giffnock.SC

Giffnock.Nth - Kilbowie.Th

GOTB - Weirs

Park.Villa - Y.Boys.Partick

Strathaven.Dyn - Possil.YM




Mon Apr 22

UEFA.Youth.Lge- final - Nyon

Olympiacos/Nantes - Porto/Milan.AC     1700


SAFA.Scottish.Cup- s-final - 2000

Garrowhill.Th - Sandys   NDP Hamilton



Tue Apr 23

Copa.Libertadores - grps 3

Junior - LDU.Quito 0300

Colo.Colo - Allianza.Lima 0130

Atletico.Miniero - Penarol 0100

Liverpool - San.Lorenzo

Estudiantes - Gremio 2300

Caracas - Rosario.Central


Copa.Sudamericana - grps 3

All.Petrolera - Uni.Catolica 0300

Argentinos - Corinthians 0130

Trinidense - Nat.Potosi 0100

Dep.Garcilaso - Cuiaba

Un.La.Calera - Cruziero 2300


Concacaf.Champs.Lge- s-final- 1

Columbus - Monterrey tbc

Pachuca - CF.America


Asian.Champions.Lge - s-final - 2

Al.Hilal - Al.Ain 1900


SPFL.Reserve.Cup- Final 1900

Livingston - Dunfermline Almondvale


Aberdeens.Cup- Final-       2000

Inverurie.LW - Buckie.Th  Kynoch pk


Cup-winners.Shield (1)   1930

Drumchapel.Un - Bo`ness.Ath


West.Cup - semi-final -      1830

Shotts.BA - Darvel


EoS.League-Cup- rd.3 - 1930

Broxburn.Ath - Glenrothes/Harthill

Haddington.A - Dunbar.Un

Lochore/Camelon - HoB/Thornton


EoS.Premier -                      1930

Penicuik.Ath - Musselburgh

Sauchie - Jeanfield.Sw

Tynecastle - Dundonald.B

EoS - Div.1 -

Preston.Ath - Kirkcaldy&D 1945

Oakley.Un - Arniston.R 1900

Whitburn - H.Watt.Univ

EoS - Div.2 -

Edin.South - Sirling.Univ

Kennoway.SH - Armadale

Ormiston.Pr - Tweedmouth

Easthouses - Edin.United 1930

EoS - Div.3 -

Edin.Comm - Hawick 1900


SoS.Tweedie.Cup- s-final  

Dalbeattie - Abbey.Vale         2000

Lochar.Th - St.Cuthberts       1900


SJFA.North.Premier - 1900

East.End - Hermes

Buchanhaven - Br.of.Don

Dyce - Stonehaven

Maud - Culter

Newmachar - Rothie.Rovs

SJFA.North.Champs-

Dufftown - Islavale

Glentanar - Longside



Wed Apr 24

Copa.Libertadores - grps 3

Inde.del.Valle - Palmeiras 0130

Bolivar - Flamengo

Libertad - River.Plate 0100

Botafogo - Universitario 2300

Nacional(Uru) - Dep.Tachira

Huachipato - The.Strongest


Copa.Sudamericana - grps 3

Rayo.Zuliano - Sp.Ameliano 0300

R.Tomayapo - Belgrano 0130

Bragantino - Sp.Luqueno 0100

Danubio - At.Paranaense 2300

Coquimbo - Racing.Club 2300


Asian.Champions.Lge - s-final - 2

Yokohama.FM - Ulsan 1100


Highland.League - 2000

Brora.Rangs - Wick.Acad.


WoSFL.Premier -                 

Auchinleck - Gartcairn          1930

Arthurlie - Meadow.X1          1845

Beith - St.Cadocs                 

K.Rob.Roy - Hurlford

WoSFL.Div.1 -          

Kilbirnie - Ashfield

Neilston - Johnstone.B

WoSFL.Div.2 -        

Forth.W - Maryhill

WoSFL.Div.3 -        

Dalry.Th - VoLeven

WoSFL.Div.4 -        

BSC - R.Albert

EK.Thistle - Newmains.Un


EoS.Premier -                      1900

Kinnoull - Luncarty

EoS - Div.1 -

Newtongrange - St.Andrews 1945

EoS - Div.3 -

Fauldhouse - Stoneyburn 1900

Livingston.Un - W.Calder

Lochgelly.A - Bathgate


SJFA.Midlands.Lge -          1845

Arbroath.Vic - East.Craigie

Carnoustie - Lochee.Un

Forfar.WE - Harp

North.End - Tayport

Kirrie.Th - St.James

Scone.Th - Downfield



Thu Apr 25

Copa.Libertadores - grps 3

Barcelona - Sao Paulo 0100

Palestino - Millionarios

Cobresal - Talleres.Cordoba 2300

Cerro.Porteno - Fuminense


Copa.Sudamericana - grps 3

Delfin - Inter.Porto.Alegre 0300

Inde.Medellin - Def.&.Justica

Always.Ready - Cesar.Vallejo 0100

Fortaleza - Boca.Jnrs

Metropolitanos - Lanus 2300


SoS.League -

Dalbeattie - Abbey.Vale           1930


SAFA.Fife.Cup - s-final - 1830

Leslie.Hrts - Balgonie.Sc Glenrothes



Fri Apr 26

African.Champions.Lge- s-final-2

Al.Ahly - TP.Mazembe             1900

Mamelodi.S - ES.Tunis              tbc


SPFL.Championship -           

Airdrie - Dundee.Un               1945 bbc


SAFA.Scottish.Cup- s-final - 1930

Steins.Th - Cupar.Hearts        Falkirk


Stirling&Dist.L-Cup- Final - 1930

Plean - Blackburn.Un         Ochilview


LEAFA.Venture.Cup - Final - 1945

Loganlea - Tollcross.Th  Montgomery, Penicuik


CAS.18.Elite.Lge -                1900           

tbc


CAS.18.Performance.Lge - 1900

tbc


East.Reg.35- Fife - 1930

tbc

East.Reg.35- Dundee/Angus 1930

tbc


Central.35.Reg.1 - 1900

tbc

Central.35.Reg.3 - 1900

tbc

Central.35.Reg.4 - 1900

tbc

Make a free website with Yola